POZASTAVENO!

Červen 2009

Prázdniny

27. června 2009 v 17:56 | Denik
Tak tu jsou už konečně prázdniny! Já jsem moc ráda protože si konečně odpočinu od školy. Já už půjdu do 6. třídy. Docela se tam těšim. Co budete dělat o prázdninách? Já jedu na tábor.Tak se mějte a ahojky!!

Další obrázky

20. června 2009 v 20:48 | Denik

Péče o kopyta

20. června 2009 v 20:40 | Denik
Kopyta se čistí kopytním háčkem, který má na jedné straně takový háček kterým uvolníte z kopyta nečistoty a na druhé straně má takový kartáč, který ty uvolněné nečistoty úplně vyndá.
Kopyta jsou u koně vlastně zakrslé prsty. Kopyta se kovají. Dávají se na ně rozžhavené podkovy, které se přitlučou hřebíkama a upraví tak aby nečouhaly ven a nezranily koně.
Ale nemusejí se vždy koně kovat. Koně můžou i nemusí mít podkovy. Když koně nemají podkovy ničemu to nevadí. Ale stejně je to lepší když mají podkovy.
Kovář používá na kování různé nástroje. Kopyto ostrouhá do rovna a obrousí, aby nebylo nějak olámané. A pak může začít s kováním...

Ahoj!!!

3. června 2009 v 13:53
Ahoj. Tak jak se máte?? Já se nemám moc dobře protože jsem polo nemocná ale můžu psát články. Doufám že znáte Horseland. Jestli ne tak jsem vám dala 2 obrázky z Horselandu. Doufám že se na něj někdy juknete. Tak se mějte!!!

Ahojky

1. června 2009 v 9:39 | Terik
Ahojky. Tak konečně jsme se dočkali června. Doufám že jste rádi !!! Já teda jo !!!